16-18 червня у Черкасах проходив всеукраїнський фінал (V етап) «Пліч-о-
пліч всеукраїнські шкільні ліги» з шахів – головний шкільний шаховий турнір
країни, який об’єднав найсильніші команди з усіх регіонів України. Юні
шахісти демонстрували високий рівень підготовки, командний дух, витримку
та наполегливість у боротьбі за перемогу.
У категорії 1–4 класи змагалися 17 команд, Харківську область
представляли учні Комунального закладу «Зачепилівський ліцей», вихованці
гуртка «Шахи» Комунального закладу «Зачепилівський будинок дитячої та
юнацької творчості» Зачепилівської селищної ради Берестинського району:
Марк Зеленський, Анна Нагорна, Марія Таратута та Олеся Павлюк. Під
керівництвом тренера Миколи Івановича Тума команда гідно представила
Харківщину на всеукраїнському рівні.
Змагання проходили за швейцарською системою у 7 турів, кожному
учаснику відводилося на партію 10 хвилин + 5 секунд на кожен хід. Згідно
комп'ютерного жеребкування нашим юним шахістам дісталися суперники з
Хмельницької, Полтавської, Черкаської, Сумської, Кіровоградської та
Чернігівської областей. В одному турі вони були вільні від гри, так як
змагалася непарна кількість команд.
Юні шахісти здобули безцінний досвід участі в змаганнях найвищого
шкільного рівня, можливість позмагатися з найсильнішими командами
країни та поспілкуватися з однолітками з різних куточків України.
Щиро вітаємо наших гравців та їхнього тренера з участю у всеукраїнському
фіналі! Потрапити до числа найкращих шкільних шахових команд України
— це вагоме досягнення, яке є результатом наполегливої праці, любові до
шахів та прагнення до розвитку.
Бажаємо юним шахістам нових успіхів, яскравих перемог, цікавих партій і
подальших спортивних звершень! Нехай кожен турнір відкриває нові
можливості для зростання та підкорення нових вершин!
ЗАЧЕПИЛІВСЬКІ ШАХІСТИ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФІНАЛІ “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ”
19.06.2026

























